loader image
Fundacja Hydro-polis

CHWAŚCIORY MAZURSKIE – warsztaty!

26.04.22

 
Chwaściory. Te okrutne, żywotne, nieustępliwe i podstępnie wpełzające do naszych ogródków… bez pytania zabierają przestrzeń naszemu trawnikowi czy starannie zasianym na rabatkach kwiatom, ale… Zaraz, zaraz! Przecież to też kwiaty, też ozdobne, też jadalne, często również lecznicze. Może więc warto poznać je bliżej? Zapraszam na terenowe spotkanie zielarskie, poznamy miejscowe zioła i sposoby ich wykorzystania, od podstaw!
 
Warsztaty poprowadzi Sara Orzechowska, badająca tradycje zielarskie w folklorze polskim. Magister kulturoznawstwa (UMK), doktorantka humanistycznej szkoły doktorskiej UMK w Toruniu. Od kilku lat prowadzi zajęcia zielarskie, etnobotaniczne, naturalnej kosmetyki i „dzikiej kuchni”. Wiedzę zdobywała na kursie towaroznawstwa zielarskiego MEN, interdyscyplinarnych studiach dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze oraz podczas wieloletniej praktyki zielarskiej i kursach zielarskich.
 
Fundacja Hydro-polis Mikołajki
 
 
Miejsce warsztatów:
Biblioteka Publiczna w Mikołajkach
Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach
ul. Kolejowa 6
 
Wstęp nieodpłatny!
Zapisy: utu.fundacja@gmail.com lub pod nr telefonu: 517468708
 
Organizatorzy:
Fundacja Fabryka UTU
Fundacja hydro-polis
Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach
 
 
 
~~~~~
Działanie realizowane w ramach projektu “Nowa mapa literatury mazurskiej – cykl działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych powiatu mrągowskiego”
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Wesprzyj nas!

Wesprzyj nasze działania na Mazurach, dokonując darowizny na cele statutowe Fundacji Hydro-polis.

PKO BP
96 1020 3639 0000 8202 0211 5400
tytułem: „darowizna na cele statutowe”

Warsztaty tkackie z Topolami!

Warsztaty tkackie z Topolami!

Zapraszamy na wspólne tkanie z Topolami! Warsztaty potrwają pięć godzin i odbędą się w Woźnicach (dawna szkoła) w godzinach 14:00-19:00! (szybko...