Górczyński plays Hulanicka – koncert w Barczewie

3.09.24

Wspólnie z Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie zapraszamy na koncert Michała Górczyńskiego w przestrzeni wystawy, zrealizowanej z okazji 100 rocznicy urodzin Barbary Hulanickiej w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie.

Koncert Michała Górczyńskiego inspirowany będzie motywami z mazurskich tkanin, dywanów, gobelinów (prace tkackie jako partytury graficzne).

Warsztaty skierowane do osób dorosłych.

Zapraszamy również do zwiedzania wystawy zrealizowanej w Barczewie w ramach projektu „Tkackie wątki- warsztaty tkackie i wystawa w 100 rocznicę urodzin artystki Barbary Hulanickiej” – LINK

Michał Górczyński – klarnecista i kameralista. W 2003 ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „Aukso”, Orkiestrą Filharmonii Podlaskiej, holenderskim zespołem De Ereprijs, Kwartetem Śląskim. Od 2002 współtworzy zespół muzyki współczesnej Kwartludium, który w swoim dorobku artystycznym posiada kilkadziesiąt prawykonań polskich i światowych. Kompozytor, twórca instalacji i autor audycji radiowych. Od 2017 r. działa w ramach interpretującego muzykę dawną projektu Bastarda Trio.

30 sierpnia 2024 r. (piątek), godz. 18:00-19:00

Skarbiec Kultury Europejskiej, Barczewo, Grunwaldzka 15

Wydarzenie na Facebooku: „Górczyński plays Hulanicka – koncert w Barczewie”Projekt: „TKANINA. Snucie o Mazurach”

Działanie realizowane w ramach projektu: „TKANINA. Snucie o Mazurach”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

Fundacja Hydro-polis Mikołajki