IMAGO. Spotkanie autorskie z Michałem Ostrowskim

8.09.24

Wspólnie z Biblioteką Publiczną w Mikołajkach zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Ostrowskim, połączone z promocją jego najnowszej książki – „Imago” (KryWaj, lipiec 2024).

Michał Ostrowski (1995) – polonista. Miłośnik literatury pięknej i sztuki audiowizualnej. Laureat II i I miejsca w wojewódzkim konkursie poetyckim „O Trzcinę Kortowa” (2014 i 2015) oraz nagrody „SUPERHUMAN” (2016), przyznawanej humanistom z pasją. Publikował na portalach internetowych, w „Gazecie Olsztyńskiej” i kwartalniku kulturalno-literackim „VariArt”. W 2019 r. wyreżyserował w teatrze studenckim Kloszart sztukę „Lekcje odchodzenia” – opartą na „Ćwiczeniach z utraty” Agaty Tuszyńskiej – okrzykniętą „Spektaklem Roku na Wydziale Humanistycznym”. Autor monografii artystycznej Wojciecha Młynarskiego „Młynarski. Światowe życie” (wyd. Szelest, 2022), za którą w 2023 roku otrzymał Literacką Nagrodę Czytelników Warmii i Mazur – „Wawrzyn”. Słuchacz Studium Reportażu przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (2023). Jego wiersze znalazły się w „Antologii Poetów Polskich” (2016, 2017) oraz antologiach internetowych grup poetyckich: „W Deszczu Metafory”, „Róże poezji” (1, 2), „W deszczu słów”, „Puzzle życia”. Antologia. Odsłona 3.

20 września 2024 r. (piątek), godz. 17:00

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikołajki, Centrum Kultury „KŁOBUK”, Kolejowa 6

Wstęp nieodpłatny.

Wydarzenie na Facebooku: „IMAGO. Spotkanie autorskie z Michałem Ostrowskim”Projekt: „Nowa mapa literatury mazurskiej”

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Nowa mapa literatury mazurskiej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.