Mazurskie ZIMOWISKO: Dzień 2

23.01.24

Drugi dzień Mazurskiego ZIMOWISKA zdominowała „nauka od kuchni”. O rodzajach barw, ich właściwościach i mieszaniu dowiedzieliśmy się całkiem sporo podczas klasycznego (prawie!) robienia gofrów. Drugą połowę dnia poświęciliśmy z kolei ptasiej stołówce. Przy wykorzystaniu specjalnej mieszanki ziaren, tłuszczu i rozmaitych – często z odzysku – elementów – skonstruowaliśmy różnego rodzaju mini-karmniki dla lokalnego ptactwa. Część działań zrealizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Mikołajki filia Woźnice. Poniżej krótka relacja wideo oraz galeria podsumowująca drugi dzień projektu.

Projekt „Mazurskie ZIMOWISKO”