Mazurskie ZIMOWISKO: Dzień 2

23.01.24

Drugi dzień Mazurskiego ZIMOWISKA zdominowała „nauka od kuchni”. O rodzajach barw, ich właściwościach i mieszaniu dowiedzieliśmy się całkiem sporo podczas klasycznego (prawie!) robienia gofrów. Drugą połowę dnia poświęciliśmy z kolei ptasiej stołówce. Przy wykorzystaniu specjalnej mieszanki ziaren, tłuszczu i rozmaitych – często z odzysku – elementów – skonstruowaliśmy różnego rodzaju mini-karmniki dla lokalnego ptactwa. Część działań zrealizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Mikołajki filia Woźnice. Poniżej krótka relacja wideo oraz galeria podsumowująca drugi dzień projektu.

Zobacz podsumowanie dnia na FacebookuProjekt „Mazurskie ZIMOWISKO”

Relacja wideo

Warsztaty malarstwa PISANKOWEGO!

Parę dni przed Wielkanocą, 22 marca 2024, zorganizowaliśmy „Warsztaty malarstwa PISANKOWEGO!” dla dzieci w wieku szkolnym. Pisanka ma długą i...