POMNIKOLOGIA – rzeźbiarskie warsztaty dla dorosłych

11.08.24

Pomnikologia to mini-cykl warsztatów skupionych wokół zagadnień takich jak pomnik, przyjaźń, miejsce szczególne. Czy w przestrzeni mazurskich miast, miasteczek lub wsi miasta znajdują się elementy, obiekty, które swoimi działaniami możemy zawłaszczyć na potrzeby nowych, ważnych dla nas wydarzeń lub postaci, idei? Wyruszymy na poszukiwania odpowiedniego kadru/miejsca/sytuacji gdzie może pojawić się POMNIK. Powstanie wyjątkowy katalog nieszablonowych, subiektywnych pomników mazurskich.

Piotr Bogdaszewski (ur. 1982) Artysta, rzeźbiarz, organizator warsztatów i plenerów rzeźbiarskich (m. in. Kolonia Artystów w Rucianem-Nidzie). Ukończył Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi Pracownię Rzeźby „Dobre Miejsce”, realizując warsztaty rzeźbiarskie i artystyczne w całej Polsce. Autor wielu realizacji przestrzennych, tablic pamiątkowych w Polsce (Mikołajki, Orzysz, Węgorzewo, Siedlce, Pisz) i za granicą (m. in. we Francji). W sztuce charakteryzuje go różnorodność podejmowanych tematów, form, materiałów i możliwości ich twórczego wykorzystania, nie tylko w rzeźbie, ale też w malarstwie, które realizuje w formie murali. Jest cenionym regionalistą, miłośnikiem Mazur (skąd pochodzi i gdzie mieszka), wieloletnim opiekunem Izby Regionalnej w Wejsunach, a obecnie pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Warsztaty skierowane do osób dorosłych.

Prowadzenie warsztatów:
Piotr Bogdaszewski – Pracownia Dobre Miejsce / Ruciane-Nida

Zapisy / więcej informacji:

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

21 września 2024 r. (sobota), godz. 15:00-18:00

Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Wydarzenie na Facebooku: „POMNIKOLOGIA – rzeźbiarskie warsztaty dla dorosłych”Projekt: „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”

Działanie realizowane w ramach projektu „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.