Poza materią – plenerowa wystawa ceramiki

5.09.24

„Poza materią” to zapis spotkań, toczonych rozmów, zamkniętych w glinie zwierzeń. To wszystko, co poprzedza lub towarzyszy procesowi twórczemu, co jest esencją pracy twórczej i jej podwaliną.

Bo, aby powstało coś namacalnego, musi najpierw wybrzmieć coś pozamaterialnego.

Myśl, słowo, emocja.

Na przestrzeni dwóch lat powstał cykl ceramicznych form, wykonanych z szamotowej masy, którą obie ukochałyśmy.

Szamotowa masa, którą można próbować głaskać, muskać, wygładzać i oswajać lub wręcz przeciwnie – drapać, skrobać i ścierać, aby wydobyć z niej większą teksturę – dała nam dużo twórczej satysfakcji.

Łączy nas wiele.

Obie pracujemy bez projektów, tworząc bardzo intuicyjnie, pozwalając dłoniom wydobywać proporcje, struktury i układy form na bieżąco. Każdy odcisk palców to godziny naszych rozmów i zwierzeń, efekt spontanicznych, ale i tych wyczekiwanych spotkań.

Przedstawione formy to zapiski naszej szczerej wymiany myśli. Siedząc po przeciwnych stronach wspólnego stołu, snułyśmy miesiącami swoje opowieści, wplatając je i powierzając wyłaniającym się jak gdyby samoistnie kształtom.

Zapraszamy do oglądania naszych wybranych prac. Wierzymy, że język sztuki jest najbardziej uniwersalnym medium i mamy ogromną nadzieję, że każdy z oglądających odczyta w nim kawałek siebie.

Mirela i Adriana

Mirela Kazuś z Boho
Adriana Kaczmarczyk z Goodmud Ceramics

15 września 2024 r. (niedziela), godz. 18:30