Rezerwat Dzikości, dzień 6

5.08.24

Rezerwat Dzikości, dzień szósty!

Dzisiaj odwiedziliśmy Mazurski Park Krajobrazowy oraz Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów. Pracownicy parku przeprowadzili z nami zajęcia terenowe z poławiania i oznaczania wodnych bezkręgowców. Stworzyliśmy również bomby nasienne, które mogą wspomóc nasze ogródki i otoczenie. Dowiedzieliśmy się także, że bioróżnorodność to ważne kryterium, a zbyt częste koszenie trawników nie sprzyja praktycznie nikomu.

Wydarzenie na Facebooku: „REZERWAT DZIKOŚCI – twórcze, zielone półkolonie dla dzieci młodzieży!”

Półkolonie dofinansowane ze środków Gminy Mikołajki.