Snucie o Mazurach, wątek #2: Opowieść o Zełwągach

6.08.24

Serdecznie zapraszamy na kolejny wątek snucia o Mazurach.

Współpraca: Koło Gospodyń Wiejskich Zełwążanki

Wstęp wolny.

6 sierpnia 2024 r. (wtorek), godz. 17:30

Dawna szkoła w Zełwągach, Zełwągi 25

Plan spotkania

• „Krótka kronika wsi Zełwągi” – prezentacja Joanny Pruszyńskiej. Poznamy informacje o pochodzeniu nazwy wsi, dowiemy się kiedy wieś powstała, kiedy pojawiła się w niej szkoła, kiedy kolej oraz skąd w Zełwągach wzięli się Mormoni. W bonusie – kilka ciekawostek z lat 50-i 70-tych.
  • Opowieści o Zełwągach – panel dyskusyjny z udziałem kilku mieszkańców Zełwąg, którzy opowiedzą jak się żyło we wsi przed kilkudziesięciu laty. Gościnnie o Zełwągach swojego dzieciństwa opowie też Folkhard Konietz.

Kolejny wątek – #3 poświęcony zostanie wspólnocie Mormonów w Zełwągach, protestantów i innych wyznań w naszym regionie.

Podsumowaniem spotkań będzie interdyscyplinarna wystawa.

Wydarzenie na Facebooku: „Snucie o Mazurach, wątek #2: Opowieść o Zełwągach”Projekt: „TKANINA. Snucie o Mazurach”

Działanie realizowane w ramach zadania: „TKANINA. Snucie o Mazurach”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska – edycja 2024.

Fundacja Hydro-polis Mikołajki

Zapraszamy na warsztaty tkackie z TOPOLAMI! Grupa tkacka (osoby dorosłe) spotykać się będzie 2 razy w miesiącu od czerwca do listopada (konkretne...