Podczas pokazu i warsztatów Pracownia Rzemiosł Dawnych przeprowadzi gości i uczestników przez cykl życia lnu włóknistego i konopi włóknistych. Od zaprezentowanego lnu włóknistego i konopi w fazie zielonej, poprzez len i konopie roszone, stanowiska do poszczególnych etapów pracy z roślinami włóknistymi, aż do warsztatu tkackiego.
Prowadzący: Aleksandra Sobieszczuk i Jakub Bronicki.
Aleksandra Sobieszczuk, prządka, twórczyni Pracowni Rzemiosł Dawnych. Zaangażowana w pracę organizacji pozarządowych działających na rzecz obszarów wiejskich. Od wielu lat prowadząca warsztaty przędzenia (w tym jako Mistrz Tradycji), tradycyjnej obróbki włókien roślinnych, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie pozyskiwania i przetwarzania włókna z pokrzyw.
Warsztaty realizowane są jako 3-dniowy cykl (obowiązkowy udział w całości cyklu).
Wstęp nieodpłatny. Uwaga! – limit miejsc. Obowiązują zapisy!
Zapisy / więcej informacji:
fundacja.hydropolis@gmail.com
Terminy:
20 czerwca 2025 r. (piątek), godz. 16:00-20:00
21 czerwca 2025 r. (sobota), godz. 10:00-14:00
22 czerwca 2025 r. (niedziela), godz. 10:00-14:00
Miejsce:
Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A
Wydarzenie na Facebooku: „Foto-haft – sesja warsztatowa (4 dni)”Projekt: „Archetyp twórczyni. Snucie opowieści o sztuce kobiet”
Działanie realizowane w ramach większego projektu „Archetyp twórczyni. Snucie opowieści o sztuce kobiet”. Woźnice-Mikołajki 2025.
Warsztaty są realizowane w ramach Programu Synergie, który stanowi element krajowego programu kulturalnego Prezydencji Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej, przypadającej na okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2025 roku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2025 w ramach programu dotacyjnego SYNERGIE.