Warsztaty sitodruku mazurskiego dla dzieci (10+)

16.08.24

Sitodruk, inaczej serigrafia – to technika graficzna z długą historią. Podczas warsztatów poznacie tajniki procesu tworzenia matrycy sitodrukowej oraz wykonacie własny wzór, który przeniesiemy na siatkę. Głównym punktem warsztatów będzie drukowanie na tekstyliach kompozycji inspirowanych tradycyjnym wzornictwem mazurskim.

Prowadzenie warsztatów: Anna Trzpil-Zagórska – projektantka graficzna i ilustratorka, od czterech lat mieszka i pracuje w małej wsi na granicy Warmii i Mazur. Absolwentka Projektowania Graficznego i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, laureatka nagród i wyróżnień w konkursach ilustratorskich. Za najważniejszy obszar swoich działań uważa ilustrację, mieszając techniki cyfrowe i analogowe. W swojej twórczości stawia na pomysł, prostotę i oszczędność formy. Z chęcią angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy artystyczno-kulturalne jako organizatorka, twórczyni materiałów graficznych czy prowadząca warsztaty.
Wierzy w moc jakości przekazu wizualnego i znaczenie dobrze skrojonej szaty graficznej.

BEHENCE FACEBOOK Instagram: @an.zagorska

Uwaga! Ze względy na „skomplikowanie” techniczne zapraszamy osoby w wieku 10+

Prowadzenie warsztatów:
Anna Trzpil-Zagórska

Zapisy / więcej informacji:

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

7 września 2024 r. (sobota), godz. 12:00-14:00

Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Wydarzenie na Facebooku: „Warsztaty sitodruku mazurskiego dla dzieci (10+)”Projekt: „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”

Działanie realizowane w ramach projektu „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.