Zioła na Mazurach – spacer zielarski i warsztaty octowe

12.09.24

Zapraszamy na spacer zielarski i warsztaty octowe z Chwaściorami – Fundacją Linnum (Sara Orzechowska).

Tym razem podczas spaceru będziemy poszukiwać oznak późnego lata, niektórych owoców, nasion, ziół, których czas zbioru przypada na wrzesień. Dowiemy się jakie to z nich i w jaki sposób mogą przyczynić się do polepszenia naszego stanu zdrowia, urozmaicić kuchnię, zapewnić nieśmiertelność… 😉 Spacer będzie też małą wycieczką do magicznego świata roślin, a zatem i historii naszych przodków, którzy z roślinami żyli w bliskich relacjach.

Zabierzcie ze sobą notatnik, długopis, koszyk lub lnianą torbę – przecież nie wrócimy ze spaceru z pustymi rękoma! Dla chętnych nożyczki i lupę – to nam pomoże lepiej zapoznać się z roślinami. Zebrane podczas spaceru rośliny przetworzymy podczas warsztatu z fermentacji.

Każdy uczestnik zabierze ze sobą wspólnie nastawiony ocet oraz jeden wyciąg ziołowy na occie (250 ml), który przygotujemy wspólnie.

Zapraszamy osoby pełnoletnie 😉

Prowadzenie warsztatów:
Sara Orzechowska – Chwaściory – Fundacja Linnum

Zapisy / więcej informacji:

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

10 września 2024 r. (wtorek), godz. 16:00-19:30

Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Wydarzenie na Facebooku: „Zioła na Mazurach – spacer zielarski i warsztaty octowe”Projekt: „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”

Działanie realizowane w ramach projektu „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.