Archipelag ZABAWA – Wyspa Pływadeł – mikrofestiwal pływania na byle czym!

17.05.24

W ramach działania Archipelag ZABAWA starsze dzieciaki wraz z opiekunami zapraszamy na wyspę szczególną – Wyspę Pływadeł, czyli mikrofestiwal pływania na byle czym!

ZASADY OGÓLNE

1. Zawody mają charakter jednodniowy, jednokrotny i odbywają się 31 maja 2024 r. (piątek) na wyznaczonym przez organizatorów odcinku Jeziora Mikołajskiego (plaża miejska) w godzinach od 14.00 do 15:00 (rejestracja załóg od godz. 12:30).
  2. Zgłoszone do udziału w “spływie” konstrukcje będą prezentowane jury i publiczności w miejscu startu, na nabrzeżu, na plaży miejskiej w dniu zawodów od godz. 14.00.
  3. W zawodach mogą brać udział wyłącznie konstrukcje mogące samodzielnie utrzymać się na wodzie, wykonane własnoręcznie przez uczestników spływu i dopuszczone przez organizatorów.
    Konstrukcje pływające mogą być poruszane jedynie siłami natury lub przy pomocy siły mięśni członków załóg. Do udziału w zawodach nie będą dopuszczone konstrukcje standardowe, wyprodukowane niesamodzielnie.
  4. Załoga składa się minimum z 1, maksymalnie z 5 osób. Każda z załóg musi mieć na pokładzie osobę pełnoletnią. Niepełnoletni uczestnicy – od lat 15-stu! – mogą wziąć udział w konkursie jedynie po przedstawieniu pisemnej zgody opiekunów prawnych.

CEL

1. Spływ odbywa się na trasie wyznaczonej przez organizatorów.
    2. Długość trasy wynosi kilkaset metrów; metę stanowić będzie specjalnie ustawiona boja.
    3. Trasę pokonuje każda z załóg indywidualnie.
    4. O zwycięstwie decydują 3 kryteria:
      • utrzymanie się na wodzie
      • czas pokonania trasy
      • punkty za wygląd konstrukcji pływającej przyznane przez jury.
    5. Zwycięzcą spływu zostaje załoga z najwyższym wynikiem.

NAGRODY

Dla uczestników zawodów przewidziane są nagrody niefinansowe oraz okolicznościowe dyplomy.

ZAPRASZAMY!

Zapisy:
    Zgłoszenia przyjmujemy do 24 maja 2024 roku, za pośrednictwem odnośnika dostępnego poniżej.

Wstęp nieodpłatny!

31 maja 2024 r. (piątek), godzina 14:00

Plaża miejska w Mikołajkach, Okrężna 15

Zapisy onlineRegulamin zawodówZobacz wydarzenie na Facebooku