Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^: Warsztaty #1

24.05.24

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty dźwiękowe!

W trakcie działań zarejestrujemy rozmaite miejsca – ich otoczenie dźwiękowe; będziemy poruszać się po szeroko pojętym terytorium nagrań terenowych. Pierwszego dnia będą to okolice Woźnic, drugiego dnia skupimy się z kolei na innych konkretnych i ciekawych dźwiękowo miejscach – takich jak brzegi i powierzchnia rzeki Krutyni, nabrzeża porowe, jeziora (wycieczka!).

Idea nagrań terenowych (field recording) związana jest z szerokim rozumieniem dźwięku czy też problemów związanych z hałasem w kontekście cywilizacji (ekologia akustyczna).

Podstawową techniką, która zostanie zastosowana przy przeprowadzeniu warsztatów będzie spacer dźwiękowy. Jego celem jest uwrażliwienie uczestników na dźwięk, zachęcanie do czynienia krytycznych osądów o słyszanych dźwiękach i ich udziale w równowadze środowiska dźwiękowego oraz kształcenie świadomości własnych dźwięków (głos, kroki, itd.). Uczestnicy zajęć będą brali udział w spacerze po to, aby stworzyć na potrzeby indywidualne oraz grupowe dźwiękowe archiwum terenu. Będą nagrywać za pomocą przenośnych rejestratorów (różnego typu) odgłosy współegzystującej przyrody i cywilizacji. Spróbują odnaleźć w różnego typu przejawach kultury ludzkiej dźwięk, jako podstawowy składnik ludzkiej egzystencji. Głównie po to, aby w konsekwencji móc stworzy subiektywny obraz pejzażu dźwiękowego (soundscape).

Zapraszamy dzieciaki w wieku szkolnym.

Prowadzenie warsztatów:
Rafał Kołacki

Zapisy / więcej informacji:

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

Terminy:
21 maja 2024 r. (wtorek), godz. 16:00-19:00
22 maja 2024 r. (środa), godz. 16:00-19:30

Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Wydarzenie na Facebooku: „Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^ warsztaty#1”Projekt: „Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^”

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^ Monodrony, Audioskopy, Słuchowiszcza”.

Relacja z pierwszego dnia warsztatów

Pierwszy dzień warsztatów za nami! Woźnice, Mikołajki, Łuknajno, Urwitałt. Płazy, łąki, ptaki. Jutro wyruszamy nad Krutynię , by zbadać środowisko akustyczne rzeki i okolic. W rejestracji dźwięków podwodnych pomoże nam hydrofon.

Rolka wideo na Facebooku

Relacja z drugiego dnia warsztatów