Warsztaty malarstwa PISANKOWEGO!

24.03.24

Parę dni przed Wielkanocą, 22 marca 2024, zorganizowaliśmy „Warsztaty malarstwa PISANKOWEGO!” dla dzieci w wieku szkolnym. Pisanka ma długą i ciekawą historię. To dekoracyjne jajo w kulturze europejskiej jest symbolem życia i odrodzenia. Wykonywaliśmy autorskie pisanki, malowanki, kraszanki, dłubanki. Było farbowanie jajek w cebuli, herbacie, farbie syntetycznej, a także dekorowanie poprzez rycie czy nakłuwanie. W trakcie warsztatów powstały również oryginalne kartki z życzeniami, które trafiły do specjalnych paczek świątecznego wsparcia.

Zobacz wydarzenie na FacebookuZobacz podsumowanie warsztatów na Facebooku

Mazurskie Badania Terenowe

Wciąż rejestrujemy nowe nagrania, kolejne "przesłuchania" z cyklu Dom, historia. Rozmawiamy z kolejnymi świadkami rozmaitych lokalnych...