Zioła na Mazurach – Spacer zielarski i warsztat naparowy

13.06.24

Zapraszamy na spacer zielarski i warsztat naparowy z Chwaściorami – Fundacją Linnum. Cóż trudnego w zaparzeniu ziół? Okazuje się, że bardzo dużo, a wiele osób popełnia drobne lub bardziej poważne błędy, przez które zioła nie działają tak, jakbyśmy tego od nich oczekiwali. Dlatego zapraszam Was na warsztat naparowy, podczas którego poznamy rośliny i części roślinne, które najlepiej sprawdzą się w tej roli oraz takie, których zalewanie wodą nie ma najmniejszego sensu. Skosztujecie ze mną różnych ziołowych naparów, dowiecie się jak je zebrać, przygotować, przetworzyć, a razie braku możliwości, by zebrać samemu – jakimi wskazówkami kierować się kupując je w przeznaczonych do tego sklepach. Zapraszam na wspólne pogawędki przy naparze! Poznaj ze mną ziołowe BHP.

Zabierzcie ze sobą swój ulubiony kubeczek, a nawet dwa, wiadomo, że ze swojego smakuje najbardziej. Zapewniamy wszelkie materiały. Zapraszamy osoby pełnoletnie.

Prowadzenie warsztatów: Sara Orzechowska / Chwaściory – Fundacja Linnum

12 czerwca 2024 r. (środa), godz. 16:30-20:30

Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Zapisy:

Warsztaty są nieodpłatne.
Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzenie na Facebooku: „Zioła na Mazurach – Spacer zielarski i warsztat naparowy”Rolka z wydarzenia na FacebookuProjekt: „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”

Działanie realizowane w ramach projektu „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.