Zioła na Mazurach – Spacer zielarski i warsztat naparowy

21.04.24

Zapraszamy na spacer zielarski i warsztat naparowy z Chwaściorami – Fundacją Linnum.

Cóż trudnego w zaparzeniu ziół? Okazuje się, że bardzo dużo, a wiele osób popełnia drobne lub bardziej poważne błędy, przez które zioła nie działają tak, jakbyśmy tego od nich oczekiwali. Dlatego zapraszam Was na warsztat naparowy, podczas którego poznamy rośliny i części roślinne, które najlepiej sprawdzą się w tej roli oraz takie, których zalewanie wodą nie ma najmniejszego sensu. Skosztujecie ze mną różnych ziołowych naparów, dowiecie się jak je zebrać, przygotować, przetworzyć, a razie braku możliwości, by zebrać samemu – jakimi wskazówkami kierować się kupując je w przeznaczonych do tego sklepach. Zapraszam na wspólne pogawędki przy naparze! Poznaj ze mną ziołowe BHP.

Zabierzcie ze sobą swój ulubiony kubeczek, a nawet dwa, wiadomo, że ze swojego smakuje najbardziej.

Zapewniamy wszelkie materiały.

Zapraszamy osoby pełnoletnie.

Prowadzenie warsztatów: Sara Orzechowska / Chwaściory – Fundacja Linnum

Data: 12 czerwca 2024, środa, 16:30-20:30

Miejsce: Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Zapisy/ więcej informacji: e-mail. fundacja.hydropolis@gmail.com, tel. 517 468 708

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

Działanie realizowane w ramach projektu „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Wydarzenie na FacebookuProjekt: „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”