Zioła na Mazurach – Maści i kremy ze słowiańskich łąk

21.04.24

Zapraszamy na warsztaty z Chwaściorami – Fundacją Linnum!

Wykorzystamy rodzime surowce, zwrócimy się ku tradycjom naszych babć i temu, co najlepszego ma do zaoferowania ziemia, po której stąpamy. Dowiemy się jakie składniki najlepiej dobrać, aby wykorzystać w pełni potencjał leczniczy i pielęgnacyjny natury. Będziemy pracować na domowych wyciągach, unikalnych domowych maceratach, które przywożę ze sobą. Nasza maść będzie… jadalna! Stworzymy maść na skórę atopową, spękaną i przesuszoną, inspirowaną dawnym folklorem słowiańskim i podrasowaną najnowszą wiedzą fitoterapeutyczną. Każdy uczestnik będzie pracować samodzielnie, dostanie wszystkie niezbędne składniki, narzędzia i stworzy pod moim okiem krem, który zabierze do domu.

>>>Każdy uczestnik zabiera ze sobą maść (80 ml) oraz krem (80 ml).

Zapraszamy osoby pełnoletnie.

Prowadzenie warsztatów: Sara Orzechowska / Chwaściory – Fundacja Linnum
Data: 13 czerwca 2024, środa, 16:30-19:00
Miejsce: Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Zapisy/ więcej informacji: e-mail. fundacja.hydropolis@gmail.com, tel. 517 468 708

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

Działanie realizowane w ramach projektu „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Wydarzenie na FacebookuProjekt: „MAZURY. Ziemie Odzyskane, Północne, Powracające”