loader image
Fundacja Hydro-polis

Warsztaty tkackie dla (cierpliwych) dzieci i młodzieży

16.06.24

Zapraszamy na warsztaty tkackie z TOPOLAMI! Będziemy tkać na ramkach tkackich, korzystając z naturalnych materiałów – wełny, bawełny i lnu. Warsztaty poprowadzą TOPOLE, czyli Anka i Kaśka Dobrzyn, siostry urodzone i wychowane na Mazurach. Projektują i tkają tkaniny użytkowe techniką kilimową. Są to dywany i dekoracje ścienne, które ocieplają wnętrza i poprawiają ich akustykę. Każdy element tych prac wykonany jest ręcznie, każdy kawałek przędzy przechodzi przez ręce kilkanaście razy.

Uwaga! warsztaty przeznaczone są raczej dla starszych dzieci – cierpliwych i potrafiących usiedzieć w miejscu dłuższy czas 😉

Wstęp nieodpłatny!
Liczba miejsc ograniczona 😉

Zapisy:
E-mail: fundacja.hydropolis@gmail.com

Termin:
15 czerwca 2024 r. (sobota), godz. 10:00-14:00

Miejsce:
Pracownia twórcza hydro-polis, Dom Kultury w Woźnicach, Woźnice 11A

Wydarzenie na Facebooku: „Warsztaty tkackie dla (cierpliwych) dzieci i młodzieży”Projekt: „Tkanina. Mobilna mazurska spółdzielnia tkacka”

Działanie realizowane w ramach projektu „TKANINA. Mobilna mazurska spółdzielnia tkacka”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wesprzyj nas!

Wesprzyj nasze działania na Mazurach, dokonując darowizny na cele statutowe Fundacji Hydro-polis.

PKO BP
96 1020 3639 0000 8202 0211 5400
tytułem: „darowizna na cele statutowe”

Warsztaty tkackie z Topolami!

Warsztaty tkackie z Topolami!

Zapraszamy na wspólne tkanie z Topolami! Warsztaty potrwają pięć godzin i odbędą się w Woźnicach (dawna szkoła) w godzinach 14:00-19:00! (szybko...