loader image
Fundacja Hydro-polis

Lato w teatrze

Opis projektu

„ДЕТИ” w Teatrze, POKÓJ na ulicach!” to półkolonie teatralne przygotowane w ramach programu Lato w teatrze, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Artystyczne półkolonie realizowane będą w Mikołajkach, w Centrum Kultury „Kłobuk” w terminie 18-31.07.2022.

Wobec tragicznych wydarzeń ostatnich miesięcy wszyscy musimy na owo określić swoje lęki, potrzeby i emocje. Gdy ból i uczucia trudno wyrazić słowami… sięgamy po artystyczne środki wypowiedzi. Szczególnie mocny i poruszający akt ostatnich tygodni to napis ДЕТИ („dzieci”) pod Teatrem Dramatycznym w Mariupolu. Obraz teatru-schronu na zawsze już pozostanie w naszych głowach.

Według orędzia opublikowanego w Międzynarodowy Dzień Teatru: „wojna namacalnie pozwala nam odczuć, że teatr to zgromadzenie kruchych ciał, które rozpoznają swoją współzależność i siłę płynącą z relacji. A kruchość jest tym, co wznieca rewolucję”. Orędzie to będzie towarzyszyć nam w codziennej pracy twórczej i pozwoli artystycznie zamanifestować silną potrzebę pokoju na świecie.

Wspólnie z grupą 30 uczestników z Polski i Ukrainy zrealizujemy w Mikołajkach warsztaty technik teatralnych, malarskich, dźwiękowych, negocjowania i grupowego wyrażania zdania; komentowania rzeczywistości przy użyciu języka sztuki. Pomogą nam w tym performance, happening, wielkoformatowe malarstwo, uliczne akcje grupowe, improwizacja, działania w przestrzeni publicznej.

Artystyczne półkolonie kierujemy do dzieci w wieku szkolnym 😉

Fundacja Hydro-polis Mikołajki

W programie:
– zajęcia teatralne
– warsztaty dźwiękowe, muzyczne
– warsztaty scenografii i tworzenia kostiumów
– wycieczki terenowe, integracja
– twórcza zabawa

Zajęcia są nieodpłatne!

Facebook →  Regulamin warsztatów →

Obowiązują zapisy:  formularz zgłoszeniowy →
e-mail: fundacja.hydropolis@gmail.com
tel. 517 468 708
Liczba miejsc ograniczona!

Fundacja Hydro-polis Mikołajki

O programie:
Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 latoteatralnych projektów, w tym ponad 40 skierowanych do dzieci/młodzieży z Polski i Ukrainy. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Fundacja Hydro-polis Mikołajki

Rezerwat Dzikości (2024)

Serdecznie zapraszamy dzieciaki w wieku 7 (i więcej!) lat na teatralną przygodę w Woźnicach!

„Rezerwat Dzikości” to półkolonie teatralne przygotowane w ramach programu Lato w teatrze, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Artystyczne półkolonie realizowane będą w Woźnicach, w filii CK „Kłobuk” (budynek danej szkoły) w terminie 17-30.07.2023, w godz. 9:00-15:00.

Dzikie dzieci lubią wodę i błoto. Lubią harce na świeżym powietrzu, gotowanie zupy z zielska i robienie pulpetów z piasku. Błotne zabawy są atrakcyjne dla dzieci z różnych stron świata. Stanowią jedno z zajęć nie tyle uniwersalnych, co wspomagających rozwój i kreatywność. Błoto ma jeszcze jedną zaletę – jest darmowe dla wszystkich!

Dzikie dzieci to ludzie, którzy od najmłodszych lat żyją blisko przyrody. Wąchają las, obserwują zmieniające się pory roku i moczą nogi w strumieniu. To dzieci, które mogą się brudzić, kolekcjonować patyki, kamienie i mieć swoją przestrzeń na odkrywanie świata. Potrzebujemy dzikich dzieci.

Wierzymy, że zarówno dzieci, jak i dorośli, potrzebują przyrody i dzikości do prawidłowego rozwoju i do aktywności twórczej. Proponujemy więc wielki powrót do Natury.

W programie:

  • zajęcia teatralne
  • warsztaty dźwiękowe, muzyczne
  • warsztaty senografii i tworzenia kostiumów
  • wycieczki terenowe, integracja
  • twórcza zabawa
  • posiłki i napoje

Zajęcia są nieodpłatne! Obowiązują zapisy pod poniższym odnośnikiem. Liczba miejsc ograniczona!

Zapisz się!Regulamin półkoloniiWydarzenie na FacebookuRezerwat Dzikości: Dzień 1Rezerwat Dzikości: Dzień 2Rezerwat Dzikości: Dzień 3Rezerwat Dzikości: Dzień 4Rezerwat Dzikości: Dzień 5Rezerwat Dzikości: Dzień 6Rezerwat Dzikości: Dzień 7Rezerwat Dzikości: Dzień 8Rezerwat Dzikości: Dni 10-12Rezerwat Dzikości: Pokaz finałowy

Galeria

Czas trwania projektu

2022-2025

Grantodawcy

"Lato w teatrze" jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Zobacz inne projekty

Tkanina. Snucie o Mazurach

Tkanina. Snucie o Mazurach

Wspólnie z Koło Gospodyń Wiejskich Zełwążanki będziemy już wkrótce snuć historię o mormońskiej wsi, ziołach, tkaniu, lokalnym rękodziele i wielu innych kwestiach.Projekt składa się z kilku elementów, nasza część będzie realizowana w ramach SNUCIA OPOWIEŚCI i w jej...

czytaj dalej
Nowa mapa literatury mazurskiej

Nowa mapa literatury mazurskiej

"Nowa mapa literatury mazurskiej – cykl działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych powiatu mrągowskiego” kreuje bibliotekę publiczną jako otwartą dla wszystkich przestrzeń usługową, miejsce zaufania społecznego, kreujące wspólnotę, formujące lokalną...

czytaj dalej
Tkanina. Mobilna mazurska spółdzielnia tkacka

Tkanina. Mobilna mazurska spółdzielnia tkacka

Nasz projekt "TKANINA. Mobilna mazurska spółdzielnia tkacka" otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Ministra - Kultura ludowa i tradycyjna. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało nam 25 000,00 zł na działania, warsztaty i popularyzację dokonań...

czytaj dalej

Wesprzyj nas!

Wesprzyj nasze działania na Mazurach, dokonując darowiznyna cele statutowe Fundacji Hydro-polis.

Konto prowadzone przez Alior Bank o numerze:
67 2490 0005 0000 4600 6045 3112

Tytułem: „darowizna na cele statutowe”

Jeżeli chcesz, poinformuj nas o ustawionym zleceniu, wysyłając krótkiego maila na adres fundacja.hydropolis@gmail.com. Informacja o ustawieniu zlecenia pozwoli nam lepiej planować budżet i nowe działania.

Nasza Fundacja działa w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Kwotę wpłaconej darowizny Fundacja hydro-polis przeznaczy na podstawową działalność statutową tj. edukację i wsparcie dzieci i młodzieży.