Rezerwat Dzikości: Dzień 6

22.07.23

Dzień sześciokilometrowej wędrówki w deszczu (prawie)! Dzielne Wilki i Pantery dotarły dziś do Urwitałtu, by poznać i zwiedzić Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK.

Pluskwiaki, jętki, tygrzyki i ważki zostały zdemaskowane. Wiemy już też, że pasikonik, konik polny i świerszcz, czyli stali bywalcy naszych łąk – to zupełnie odmienne owady… Spojrzeliśmy sobie głębiej w oczy, by dowiedzieć się, że ich kolor jest cechą dziedziczną, na którą wpływ ma więcej niż jeden gen. Rysunkowe kalambury i naturalne kolaże pozwoliły nam bliżej poznać wybrane gatunki zwierząt. Dziękujemy za gościnę i warsztaty!

Projekt „Rezerwat Dzikości” jest realizowany w ramach programu Lato w teatrze. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego, finansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Lato w teatrze”